• 15.10.2023 Dzień Białej Laski

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski (w dniu 23.10.23r. w Filii Parlino) w klasach (1, 2, 3) odbyły się warsztaty tematyczne dotyczące rozumienia świata osób niepełnosprawnych. P. psycholog Jolanta Tota, tłumaczyła dzieciom pojęcia m.in. co to jest niepełnosprawność, do czego służy narząd wzroku, słuchu, dotyku oraz ponadto opowiadała o przedmiotach, które pomagają osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu. Uczniowie zastanawiali się nad tym, co sprawia osobom niepełnosprawnym najwięcej trudności. W grupie przedszkolnej (zerówka) dzieci zapoznawały się z obsługą białej laski, ćwiczyły sensoryczną blokadę wzroku wraz z możliwością bezpiecznego pokonania przeszkody.

Powyższe działania miały na celu uwrażliwienie dzieci/uczniów na bariery, jakie w codziennym życiu mogą napotykać osoby niewidome lub słabowidzące ze względu na niedostateczne dostosowanie otoczenia do ich potrzeb. Spotkanie było niezwykłą lekcją doświadczalną dla każdego dziecka! W szkole została wykonana specjalnie na tę okoliczność gazetka.

Wszystkim Paniom zaangażowanym w lekcje warsztatowe serdecznie dziękujęmy. Liczymy, że dzięki naszym wspólnym staraniom uzyskamy certyfikat szkoły przyjaznej osobom niewidomym.