• Lekcja historii - inaczej

• W środę 10 maja gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” z pokazem historycznym „Życie i kultura w średniowieczu”. Podczas tej żywej lekcji historii uczniowie zapoznali się z obyczajami i kulturą epoki. Zobaczyli elementy ekwipunku i uzbrojenia, dawne narzędzia tortur oraz kolekcję broni. Ogromną atrakcją była możliwość aktywnego uczestniczenia w pokazie oraz osobistego zapoznania się ze strojami i rekwizytami.

Wszystkie zdjęcia do obejrzenia w galerii

• 30 kwietnia Dzień Ziemi

• Cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach Dnia Ziemi!

Młodsze klasy przygotowały plakaty i apel z bardzo ważnym przesłaniem a starsi uczniowie ubrali koszulki z własnoręcznie wykonaną grafiką promującą życie w zgodzie z naszą planetą. Na koniec dnia każdy w skupieniu posadził przyniesionego bratka. Od dzisiaj 150 kwiatów cieszy nasze oczy tuż przed wejściem do szkoły! To był piękny Dzień Ziemi!